Sytuacje trudne w pracy z dziećmi do lat 3 – jak sobie z nimi radzić i jak o nich rozmawiać z rodzicami dzieci podopiecznych. Techniki zabaw plastycznych

To temat i treści programowe fantastycznego szkolenia zrealizowanego dla zespołu opiekunek dziecięcych w Kobierzyckim Zespole Żłobków, oczywiście z bardzo aktywnym udziałem uczestniczek szkolenia.

W czasie szkolenia Panie Opiekunki dowiedziały się:

  1. jak zdiagnozować sytuację dziecka i ocenić przebieg procesu rozwoju psychoruchowego dziecka i jakich narzędzi do tego użyć?
  2. jak odróżnić sytuację trudną dla dziecka od innych trudnych sytuacji napotykanych w pracy z dziećmi do lat 3 i jak sobie z tymi trudnymi sytuacjami radzić?
  3. w jaki sposób przygotować się do rozmowy z rodzicami dziecka o jego problemach?
  4. jak przygotować siebie i rodziców do takiej rozmowy?
  5. w jaki sposób i przy pomocy jakich narzędzi monitorować i dokumentować przebieg procesu rozwoju dzieci w codziennych sytuacjach?
  6. jakie techniki, przybory i narzędzia plastyczne można zastosować w pracy z dziećmi do lat 3?

5 godzin szkolenia minęło bardzo szybko. Warsztaty były tak intensywne, że nie wiadomo kiedy ten czas upłynął. A że były praktyczne, przydatne i potrzebne – o tym świadczy mail otrzymany po szkoleniu od Pani Dyrektor, tu cytat: „Dzień dobry, Bardzo dziękuję za wszystkie przesłane materiały. W imieniu swoim i opiekunek bardzo dziękujemy za cudowne i pełne praktycznej wiedzy szkolenie. Pozdrawiam serdecznie, Malwina A.”

Nasza galeria zdjęć
Mother and baby daughter giving high fives

Mapsz pytania?

Zapraszam do kontaktu